Slider

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری خمینی‌شهر گفت: بیش از ۳۰ مار طی دو ماه اخیر از منازل و خودروهای خمینی‌شهری‌ها زنده گیری و در طبیعت رها شده است.

مهدی مرادیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طی دو ماه اخیر بیش از ۳۰ مورد رؤیت مار به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی خمینی‌شهر اعلام‌شده که آتش‌نشانان سریعاً به محل اعزام و مارها را از منازل و بعضاً از داخل خودروها به صورت زنده گرفته و در طبیعت رها کردند.

وی با بیان اینکه این آمار در فصل تابستان افزایش می‌یابد، گفت: مار حیوانی خونسرد بوده و در فصل گرما از لانه خود بیرون می‌آید و به دنبال یافتن جایی خنک است به همین دلیل در فصل گرم تماس‌های آتش‌نشانی در خصوص رؤیت مار افزایش می‌یابد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری خمینی‌شهر با بیان اینکه در هر چهار منطقه خمینی‌شهر مار رؤیت شده است، گفت: مارهایی که در منطقه خمینی‌شهر گرفته می‌شوند اغلب نیمه سمی هستند. البته مارهای سمی هم در  بین مارها دیده شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه همشهریان هرگز نباید اقدام به گرفتن مار کنند، افزود: همه مارها سمی هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. به همین دلیل این سازمان آمادگی کامل دارد تا در چنین مواردی به کمک مردم شتافته و آن‌ها را از این خطر نجات دهند، اما مردم نیز باید آگاهی داشته باشند و ضمن حفظ خونسردی خود از کارهای خودسرانه پرهیز کرده و مراتب را فوری به آتش‌نشانی اطلاع دهند تا مأموران کار خود را انجام دهند.

مرادیان با بیان اینکه تماس‌هایی قابل پیگیری است که حیوان در منزل یا اتومبیل بوده باشد، ادامه داد: به جز مار برای حیوانات دیگری نیز مثل روباه، عقرب، گربه، سگ، جوجه‌تیغی و زنبور قرمز تماس‌هایی را داشته‌ایم که با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی در محل اقدام به زنده گیری این حیوانات شده است.

برنامه های خانه های تاریخی

ارتباط با سازمان

نشانی

خميني شهر، خيابان مدرس، خانه تاريخي مجير، سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي خميني شهر

 

شماره هاي تماس

تلفن: 33675615
نمابر: 33675615
شماره پيامکي : 5000248725

 

رایانامه

info@sazmanfarhangikh.ir

 

پیوند ها

شهرداری خمینی شهر

شهرداری اصفهان

سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان

دانشنام (پایگاه دانشنامه ای به روز شهرستان خمینی شهر)

مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل

فرصت آنلاین

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

 29379

ارتباط با ما

تماس با ما