Slider

به همت شهرداری خمینی شهر و  با حضور دکتر ذاکری مدیر کل امور شهری استانداری اصفهان ، آیت الله موسوی امام جمعه، مهندس مسلم زاده فرماندار و معاونین فرماندار ، اعضای شورای شهر و مسئولین استان و شهرستان خمینی شهر

 و به مناسبت دهه فجر انقلاب پروژه های عمرانی زیر افتتاح گردید برگزار گردید. 

 1-  چهارراه ساحلی

2- خیابان خرم 
3- میدان جانبازان

 

۶۰ درصد شهرداری‌ها در قالب پرداخت حقوق، خودشان را حفظ کرده‌اند


مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: در سال ۱۳۹۸ سیاست دولت فقط حفظ شهرداری‌ها در قالب پرداخت حقوق کارکنان بوده است.
علی‌اصغر ذاکری هرندی امروز (دوشنبه-۲۱ بهمن) در آیین افتتاح میدان جانبازان خمینی‌شهر با اشاره به وجود ۱۰۸ شهر در استان اصفهان، اظهار کرد: در سال گذشته با توجه به تحریم‌هایی که به کشور تحمیل شد مشکلاتی را در حوزه خرید تجهیزات، تأمین اعتبارات، نگهداری و حفظ تجهیزات شهری که نیاز به اصلاح و تعویض دارند، داشتیم.
وی شورای اسلامی خوب را یک نعمت الهی دانست و گفت: شورایی که بر اساس تدبیر، تخصص و دغدغه مندی باشد، یک نعمت الهی است و این شورا در خمینی‌شهر عملکرد خوبی داشته است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان با تأکید بر سیاست‌گذاری دولت در حوزه شهرداری‌ها، افزود: در سال جاری سیاست دولت فقط حفظ شهرداری‌ها در قالب پرداخت حقوق کارکنان بوده است، اما شهرهایی مثل خمینی‌شهر که در ظرف دو هفته تعداد قابل توجهی پروژه را با اعتبارات میلیاردی به افتتاح می‌رسانند بزرگ‌ترین خدمت را به مردم می‌کنند.
وی به مشکلات مالی شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: حدود ۶۰ الی۷۰ درصد شهرداری‌های شهرهای استان اصفهان صرفاً در قالب پرداخت حقوق، خودشان را حفظ کرده‌اند، انتظاری هم نداشتیم چون سال سختی را پشت سرگذاشتیم.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان، گفت: شهرداری خمینی‌شهر جز برترین‌های استان در زمینه عمران، حقوق و مزایا و رضایتمندی مردم است.
وی در مورد شورای اسلامی خمینی‌شهر، گفت: تنها شورایی که هیچ مورد گزارشی در هیئت استان نداشته است شورای اسلامی خمینی‌شهر است. فرماندار شهرستان خمینی‌شهر نیز به عنوان رئیس شورای تطبیق شهرستان هیچ گونه مغایرتی را در مصوبات شورای شهر که لوایح آن توسط شهردار تنظیم شده است با قانون اعلام نکرده اند و این یعنی شناخت قانون و دغدغه‌های مردم.
ذاکری گفت: آنچه که در کارنامه ما می‌ماند عملکرد ما در زمان مدیریت و مسئولیت ماست که به رضایتمندی مردم و خداوند منجر می‌شود. این میدان به نام جانبازان انقلاب نام‌گذاری می‌شود که هدیه‌ای کوچک است در برابر جان‌فشانی‌ها و رشادت‌هایی که در طول ۸ سال دفاع مقدس در میهن عزیزمان داشته‌اند.

 

 

 

پروژه‌های چهار راه ساحلی، خیابان خرم و میدان جانبازان با اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در خمینی‌شهر افتتاح شد.

 

همچنین شهردار خمینی‌شهر در این مراسم گفت: پروژه‌های چهار راه ساحلی، خیابان خرم و میدان جانبازان با اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در خمینی‌شهر افتتاح شد.

علی‌اصغر حاج حیدری، دوشنبه-۲۱ بهمن در آیین افتتاح چند پروژه هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر با اشاره به برنامه‌ریزی‌های گسترده شورای اسلامی خمینی‌شهر، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های دقیق و منسجم شورای اسلامی و هماهنگی شهرداری و شورای شهر، خمینی‌شهر را تبدیل به یک منطقه کارگاهی کرده است که در هر گوشه و کناری از شهر یک پروژه فعال در حال تکمیل است.
وی با اشاره به افتتاح ۲۵ پروژه مختلف در هفته گذشته در خمینی‌شهر، افزود: هفته گذشته چند پروژه عمرانی از جمله ورزشگاه بزرگ شهدا که بزرگ‌ترین سالن سرپوشیده شهر و رمپ ورودی دانشگاه آزاد و پروژه‌های دیگر در شهر بود افتتاح شد و امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری سه طرح مهم چهارراه ساحلی، خیابان خرم و میدان جانبازان هستیم.
شهردار خمینی‌شهر در مورد این سه پروژه گفت: در این منطقه یک گره بزرگ ترافیکی وجود داشت که متأسفانه منجر به حوادث زیادی می‌شد. با برنامه‌ریزی تیم شهرسازی و عمران شهرداری طرحی در قالب میدان در این قسمت برنامه‌ریزی شد که با آزاد کردن اراضی اطرف این میدان احداث و این گره ترافیکی برطرف شد.
حاج حیدری با تأکید بر اهمیت استفاده از پتانسیل‌های مختلف شهری در توسعه و پیشرفت شهر، اظهار کرد: اقدام خوبی که در خمینی‌شهر انجام شده استفاده از پتانسیل‌های مغفول شهر بود، پتانسیل‌هایی که تبدیل به تهدید شده بود. حاشیه کانال آب برخوار از میدان نماز تا چهار راه ساحلی و از میدان جانبازان تا کمربندی با ۳ کیلومتر طول یک فرصت و یک تهدید برای شهر محسوب می‌شد که معضلاتی را در پی داشت.
شهردار خمینی‌شهر افزود: با خلاقیت تیم شهرداری ایده پارک خشک را در اینجا برنامه‌ریزی کردیم و فاز اول آن را از میدان نماز تا چهار راه ساحلی به اتمام رساندیم. تابستان گذشته این پارک ورزشی با استقبال خیلی خوب همشهریان مواجه شد. تلاش شد تا فضایی طراحی شود که موجب آرامش همشهریان باشد. برای توسعه این پارک با طراحی میدان و چهار راه و نصب چراغ‌های راهنمایی و رانندگی این امکان فراهم شد.
حاج حیدری در مورد وضعیت آسفالت خیابان خرم گفت: وضعیت آسفالت خیابان خرم نامناسب بود که با ریزسازی، آسفالت و جدول‌گذاری امروز افتتاح شد. در کل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه احداث این پروژه‌ها شد.
وی افزود: عملیات عمرانی ادامه پارک ساحلی تا کمربندی نیز در دستور کار تیم عمرانی شهرداری قرار دارد.
شهردار خمینی‌شهر ارزش افزوده اجرای این طرح را ۳۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: با حرکت خلاقانه‌ای که کنار کانال برخوار انجام شد چیزی نزدیک به ۸ هزار مترمربع زمین به دست آمد که باعث افزایش قیمت زمین‌های این منطقه شده است و نزدیک به ۳۰ میلیارد ارزش افزوده در اختیار مردم و شهرداری قرار گرفت.
حاج حیدری در مورد نام‌گذاری میدان جانبازان گفت: جانبازان به گردن ما حق‌دارند چون هستی‌شان را در قبال آزادی و امنیت ما داده‌اند و آسایشگاه جانبازان امام حسین(ع) نیز در این منطقه وجود دارد. به همین دلیل اسم این میدان را به نام این عزیزان نام‌گذاری کردیم.

 

افتتاح پروژه ها

ارتباط با سازمان

نشانی

خميني شهر، خيابان مدرس، خانه تاريخي مجير، سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي خميني شهر

 

شماره هاي تماس

تلفن: 33675615
نمابر: 33675615
شماره پيامکي : 5000248725

 

رایانامه

info@sazmanfarhangikh.ir

 

پیوند ها

شهرداری خمینی شهر

شهرداری اصفهان

سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان

دانشنام (پایگاه دانشنامه ای به روز شهرستان خمینی شهر)

مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل

فرصت آنلاین

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

 29379

ارتباط با ما

تماس با ما